


Spegel Miller BadrumAmbient Format DimStorlek: 400x900 Mm
Nyhet
6 900 kr
Storlek
Beskrivning
Spegel Miller Badrum Ambient Format Dim är en dimbar LED-Spegel med indirekt ljus och inbyggt drivdon med fasdimring. Styr spegel via väggbrytare 3000K.
Miller Badrums Ambient är en serie dimbara LED-badrumsspeglar med indirekt, stämningsfull belysning som skapar ett behagligt ljus i badrummet. Serien finns i flera former och storlekar för att passa olika behov och miljöer. Du kan välja mellan speglar med eller utan touch-funktion. DIM-modellerna styrs enkelt via väggbrytare med fasdimringsfunktion, medan TOUCH-modellerna kopplas till strömbrytare av/på eller fast ström och regleras via en knapp på spegelytan. Oavsett val får du en modern badrumsspegel med genomtänkt ljuskomfort och flexibel styrning.
Ambient DIM dimras enkelt via väggbrytare, vilket ger ett rent uttryck utan synliga knappar på spegeln. Ljuset är fast i en varmtonad färgtemperatur (3000K) som skapar ett behagligt sken – perfekt för en lugn och harmonisk stämning i badrummet. Ett utmärkt val för dig som vill kombinera funktion med en ren och avskalad design.
Vill du kunna justera färgtemperaturen mellan varmt och kallt ljus direkt på spegeln? Då rekommenderar vi Ambient TOUCH.
Egenskaper:
- Dimbar
- Liten inraverad Miller-logotype
- CRI: >90
- Kelvin: 3000
- Lumen: 1700-3400
Ambient DIM dimras enkelt via väggbrytare, vilket ger ett rent uttryck utan synliga knappar på spegeln. Ljuset är fast i en varmtonad färgtemperatur (3000K) som skapar ett behagligt sken – perfekt för en lugn och harmonisk stämning i badrummet. Ett utmärkt val för dig som vill kombinera funktion med en ren och avskalad design.
Vill du kunna justera färgtemperaturen mellan varmt och kallt ljus direkt på spegeln? Då rekommenderar vi Ambient TOUCH.
Egenskaper:
- Dimbar
- Liten inraverad Miller-logotype
- CRI: >90
- Kelvin: 3000
- Lumen: 1700-3400
Egenskaper
| Varumärke | Miller Badrum |
|---|---|
| Art.Nr. | 164-40X90-L |
| Belysning | Ja, LED |
| Storlek | 400x900 mm |
| Serie | Ambient |
| Bredd | 400 mm |
| Höjd | 900 mm |
| Eluttag | Nej |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Effekt/prestanda | 36 W |
| Typ | Spegel |
| Form | Rektangulär |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Effekt | 36 W |
| Djup | 290 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7331437517858 |
