




Tvättställsblandare ScandtapSteel VertexSand
3 660 kr4 575 kr
Spara 20 %
Kampanj
tom 31/5
Färg: Sand
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
ToalettborsteToalettborste Scandtap Steel Style Sand?1 610 kr
HandduksstångHandduksstång Scandtap Steel Style Sand?1 473 kr
ToalettpappershållareToalettpappershållare Scandtap Steel Style Sand?735 kr
HanddukskrokHanddukskrok Scandtap Style Sand?310 kr
SpolknappSpolknapp Scandtap Steel Sand?3 233 kr
BadkarsblandareBadkarsblandare Scandtap Steel Pleasure 4 med Handdusch Sand?9 595 kr
TakduschsetTakduschset Scandtap Steel Pleasure 2 Sand?13 669 kr
BottenventilBottenventil Scandtap Steel Pop-up Universal Duo Sand?799 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Tvättställsblandare Scandtap Steel Vertex är en stilren tvättställsblandare i rostfritt stål med raka och rena linjer i ett slimmat utförande. Formgiven med ett minimalistiskt formspråk i tidlös design. Försedd med kvalitativa komponenter som sparar vatten och bibehåller ett perfekt anpassat vattenflöde. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända.
Varumärke
Beskrivning
Tvättställsblandare Scandtap Steel Vertex är en stilren tvättställsblandare i rostfritt stål med raka och rena linjer i ett slimmat utförande. Formgiven med ett minimalistiskt formspråk i tidlös design. Försedd med kvalitativa komponenter som sparar vatten och bibehåller ett perfekt anpassat vattenflöde. Neoperl anslutningsslang med 10 mm slät ända.
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från strålsamlaren med fingret. För ordentlig kalkrengöring: Ta loss strålsamlaren och lägg i varmt vatten tillsammans med en fjärdedels mängd hushållsättika (max 12%) i 10 minuter- 2 timmar (beroende på kalkmängd). Skölj sedan av den i rent vatten och sätt tillbaka den i blandaren. Se sprängskiss för strålsamlarens placering.
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från strålsamlaren med fingret. För ordentlig kalkrengöring: Ta loss strålsamlaren och lägg i varmt vatten tillsammans med en fjärdedels mängd hushållsättika (max 12%) i 10 minuter- 2 timmar (beroende på kalkmängd). Skölj sedan av den i rent vatten och sätt tillbaka den i blandaren. Se sprängskiss för strålsamlarens placering.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
|---|---|
| Art.Nr. | 10226 |
| Färg | Sand |
| Serie | Vertex |
| Typ | Tvättställsblandare |
| Höjd | 143 mm |
| Bottenventil | Nej |
| Piputsprång | 115 mm |
| Grepp | Ettgreppsblandare |
| Svängbar Pip | Nej |
| Anslutning Vatten | Ø10 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Yta | Borstad |
| Håltagningsmått | 35 mm |
| RSK-nr | 8278242 |
| EAN-nr | 7350086952186 |
















