



Färg: Champagne
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
VattenlåsVattenlås Steel Style Champagne Champagne?2 795 kr
ToalettpappershållareToalettpappershållare Steel Style Champagne Champagne?1 029 kr
HyllaFörvaringsnisch 300 Style Champagne Champagne?3 695 kr
ToalettborsteToalettborste steel Duo Style Champagne Champagne?2 495 kr
HanddukstorkSteel Cozied 1 Champagne Handdukstork Scandtap Cozied 1?7 795 kr
DuschskrapaDuschskrapa med hylla Style Champagne Champagne?3 995 kr
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Takduschset Scandtap Steel Pleasure 3 är tillverkat i rostfritt stål med 150 cc termostatblandare med integrerad omkastare samt svängbar och infällbar badkarspip. Duschslangen är utrustad med anti-twist. Vid montering placeras vanligen blandaren lågt ner i höjd med badkaret, det kan då behövas ett förlängningsrör som höjer takduschen. Viktigt att förlängningsröret Steel Pleasure Extension Pipe monteras i samband med blandarens montering.
Varumärke
Beskrivning
Takduschset Scandtap Steel Pleasure 3 är tillverkat i rostfritt stål med 150 cc termostatblandare med integrerad omkastare samt svängbar och infällbar badkarspip. Duschslangen är utrustad med anti-twist. Vid montering placeras vanligen blandaren lågt ner i höjd med badkaret, det kan då behövas ett förlängningsrör som höjer takduschen. Viktigt att förlängningsröret Steel Pleasure Extension Pipe monteras i samband med blandarens montering.
Övrigt-Duschslang: 1,5 m.
-Takdusch: Ø250 mm.
-Cylindrisk handdusch.
-Justerbar duschstång: 970-1360 mm.
-150 cc.
-Justerbart övre väggfäste: CC 70-129 mm från väggen.
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från taksilen och duschmunstycket med handen. Dra handen över taksilen och/eller duschmunstycket tills eventuell kalkavlagring är borta. Undvik att använda trasa/svamp eller rengöringsmedel med slipande effekt.
-Takdusch: Ø250 mm.
-Cylindrisk handdusch.
-Justerbar duschstång: 970-1360 mm.
-150 cc.
-Justerbart övre väggfäste: CC 70-129 mm från väggen.
Installation
Före installation så måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från taksilen och duschmunstycket med handen. Dra handen över taksilen och/eller duschmunstycket tills eventuell kalkavlagring är borta. Undvik att använda trasa/svamp eller rengöringsmedel med slipande effekt.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
|---|---|
| Art.Nr. | 20231 |
| Färg | Champagne |
| CC-mått | 150 mm |
| Utlopp | Uppåt |
| Takdusch | Ja |
| Handdusch | Ja |
| Yta | Borstad |
| Blandare | Ja |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | Pleasure |
| Typ | Takduschset |
| Duschhuvud | 250 mm |
| Anslutning Vatten | G 1/2 |
| Termostat | Ja |
| Montering | För vägg |
| Höjd | 1360 mm |
| Längd Slang | 1,5 m |
| RSK-nr | 8283742 |
| EAN-nr | 7350177373630 |












