


Handdukstork PaxBlues-i smal 4-steg Momento II
fr.6 687 kr
Välj Höjd
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Handdukstork Blues-i Momento II från Pax är en tork för väggmontering som både passar det lilla badrummet eller som hela familjens torkställ. Momento levererar badkomfort i högsta nivå i alla lägen. Elanslutning på höger sida.
Med Pax Momento II är din handdukstork i drift endast när du har behov av den. På detta sätt minskar du enkelt dina elkostnader utan att behöva dra ner på vardagslyxen. Du kan ställa in flera olika timer både direkt på torken via den inbyggda knappen eller med hjälp av appen Pax Wireless. Via appen kan du även styra effekten i flera olika steg. Det gör att du effektiviserar användandet av din handdukstork eftersom den då bara är i drift när du har behov av den.
Har du en Pax Calima badrumsfläkt i samma badrum som din handdukstork kan dessa parkopplas, då startar handdukstorken automatiskt när fläktens fuktsensor indikerar förhöjd nivå, exempelvis när du börjar duscha.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Har du en Pax Calima badrumsfläkt i samma badrum som din handdukstork kan dessa parkopplas, då startar handdukstorken automatiskt när fläktens fuktsensor indikerar förhöjd nivå, exempelvis när du börjar duscha.
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Anslutning | El |
| Bredd | 550 mm |
| Höjd | 710, 1030 mm |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Anslutning El | Ja |
| Serie | Blues-i |
| Effekt | 40, 65 W |
| Stickpropp | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Material | Stål |
| Yta | Blank |
| Typ | Handdukstork |
| Effekt/prestanda | 40, 65 W |
