






- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Badrumsfläkt Sirocco från Pax är en praktiskt fläkt som går att montera i kanal, tak eller yttervägg i bostäder med naturligt självdrag.
Våtrumsfläkten går att ställa i två profiler, automatisk med grundflöde eller automatisk utan grundflöde. I första profilen arbetar den i tre hastighetslägen: lågt varvtal (grundvent), mellanhögt varvtal (eftergångstid via ljussensor) och högt varvtal (aktiveras via fuktsensor ). I andra profilen har fläkten samma sensorfunktioner men utan grundflöde. Pax Sirocco har inbyggd allpolig brytare. Friblåsande 110m3/h /17-20dB(A) 3m.12VDC 100-230V 50-60Hz/4W/Ø100-140/IP44/S/CE.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
|---|---|
| Art.Nr. | 1552-1 |
| Kapacitet | 110 m³/h |
| Effekt/prestanda | 4 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Färg | Vit |
| Bredd | 177 mm |
| Djup | 81 mm |
| Höjd | 177 mm |
| Material | ABS-plast |
| Serie | Sirocco |
| Produkttyp | Badrumsfläkt |
| Kanaldimension | 100 mm |
| Fuktstyrning | Ja |
| Timerfunktion | Ja |
| RSK-nr | 8751524 |
| EAN-nr | 7391477155212 |
