
Avloppsarmatur UnidrainShowerLineBxD: 964x1002 mm, Höger
Rek. pris 9 190 kr
!
5 932 kr
Se priset!
Placering
Bredd
Djup
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Avloppsarmatur ShowerLine från Unidrain är ett golvavlopp med ett inbyggt kvalitetssäkrat lokalt golvfall som enkelt säkerställer att fallbyggnaden blir korrekt. Med denna armatur får du enkelt ett golvfall som uppfyller gällande branschregler. ShowerLine ska kompletteras med överdel ClassicLine eller HighLine som ska monteras innan plattsättningen påbörjas.
Varumärke
Beskrivning
Avloppsarmatur ShowerLine från Unidrain är ett golvavlopp med ett inbyggt kvalitetssäkrat lokalt golvfall som enkelt säkerställer att fallbyggnaden blir korrekt. Med denna armatur får du enkelt ett golvfall som uppfyller gällande branschregler. ShowerLine ska kompletteras med överdel ClassicLine eller HighLine som ska monteras innan plattsättningen påbörjas.
Denna avloppsarmatur är anpassad för duschar som är öppna på höger sida eller till exempel har glasvägg på höger sida. BxD: 900x900 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
|---|---|
| Art.Nr. | 5002.0909 |
| Djup | 1002 mm |
| Bredd | 964 mm |
| Placering | Höger |
| Vikt | 5,5 kg |
| Färg | Rostfri |
| Höjd | 70 mm |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | ShowerLine |
| RSK-nr | 7123024 |
| EAN-nr | 5707692007236 |