
Avloppspanel UnidrainHighLine CustomL: 553 mm
Rek. pris 3 070 kr
!
1 928 kr
Se priset!
Utförande
Beskrivning
Unidrain Highline Custom 1950 innehåller Custom panel, styrskena, förhöjningset samt skruvar i anpassade längder. Monteras ihop innan placering i golvbrunnsarmaturen
På skenan limmas eget material, vanligtvis samma som klinkerplattan. Dessutom ingår ett speciallim för att limma fast egna plattor, samt 10 st 6 mm distansstycken som används vid installationen.
För höjdjustering medföljer ett förhöjningsset på 1, 2, 5 och 15 mm samt ett distanselement för att ge rätt spaltbredd mellan golvplattorna och panelen. Denna panel har en bredd på 37 mm och spalt mellan panel och ram eller golvplattor (vid montering utan ram) ska vara 6 mm. För att enkelt kunna lyfta upp panelen ingår två HighLine krokar.
OBS! HighLine-produkter går inte att kombinera med 1004-avlopp med sidoutlopp.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
|---|---|
| Art.Nr. | 7115248 |
| Bredd | 36 mm |
| Utförande | 600 mm |
| Längd | 533 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1950.06 |
| Material | Rostfritt Stål |
| Serie | HighLine Custom |
| Typ | Linjeavlopp |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Höjd | 45 mm |
| Yta | Borstad |
| RSK-nr | 7115248 |
| EAN-nr | 5707692011035 |
