
Avloppsram UnidrainHighLineRostfritt Stål, 895x15 mm
Rek. pris 4 417 kr
!
2 822 kr
Se priset!
Utförande
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Avloppsram HighLine från Unidrain är en ram du kan välja att komplettera din HighLine-panel med för en elegant helhetsdesign. Ramens överdel är gjord av massivt rostfritt stål (4 mm) med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Denna ram kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till Armatur 1001, 1002, 1003, 1004, Modul 1100 samt Showerline.
Varumärke
Beskrivning
Avloppsram HighLine från Unidrain är en ram du kan välja att komplettera din HighLine-panel med för en elegant helhetsdesign. Ramens överdel är gjord av massivt rostfritt stål (4 mm) med borstad yta. Inlägg orienterar ramen i exakt läge i avloppsarmaturen. Denna ram kan väljas bort i HighLine serien. Ramhöjd beräknas klinkerstjocklek + ca 2 mm för klinkerfix och tätskikt. Passar till Armatur 1001, 1002, 1003, 1004, Modul 1100 samt Showerline.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
|---|---|
| Art.Nr. | 1910.0915 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Höjd | 15 mm |
| Längd | 895 mm |
| Yta | Borstad |
| Utförande | 900x15 mm |
| Modell | Integrerad/mot vägg eller mellan väggar |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | HighLine |
| Typ | Linjeavlopp |
| RSK-nr | 7132665 |
| EAN-nr | 5707692004396 |