



Vattenutkastare FM Mattssonmed Vakuumventil och NyckelFör väggtjocklek max 1000 mm
Rek. pris 4 659 kr
!
2 728 kr
Se priset!
Väggtjocklek
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-4 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Vattenutkastare, trädgårdskran med vakuumventil och nyckel.
Väggbricka: Höjd 106 mm, Bredd 66 mm, Skruvhål diagonalt.
Teknisk data
- Diameter väggenomföring: 18 mm
- Självdränerande och därmed frostsäker
- Med vakuumventil och nyckel
- Med typgodkänd backventil
- Kan kapas för anpassning mot väggtjocklek
- Väggbricka: Höjd 106 mm, bredd 66 mm, skruvhål diagonalt
- Återströmmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
Teknisk data
- Diameter väggenomföring: 18 mm
- Självdränerande och därmed frostsäker
- Med vakuumventil och nyckel
- Med typgodkänd backventil
- Kan kapas för anpassning mot väggtjocklek
- Väggbricka: Höjd 106 mm, bredd 66 mm, skruvhål diagonalt
- Återströmmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | FM Mattsson |
|---|---|
| Art.Nr. | 4316705V |
| Väggtjocklek | Max 1000 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 42941000 |
| Höjd | 106 mm |
| Bredd | 66 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Typ | Vattenutkastare |
| Material | Mässing |
| Anslutning | G 1/2 |
| Färg | Krom |
| RSK-nr | 4316705 |
| EAN-nr | 7391887240485 |
