
Golvsockel KährsFanérEk Nouveau Black/Lava/Java Golvsockel TxH 19x40 mm
119 kr/m 149 kr/mPris/frp 285,60:-
Spara 20 %
Kampanj
Tjocklek
Färg
Fungerar till
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Sockel i Fanér till ditt Kährsgolv. Passar till alla golvtjocklekar.
Säljes i 2400 mm längder. Clips förenklar monteringen och ger ett perfekt resultat. Clips säljs separat. Kan även spikas, skruvas eller limmas mot väggen.
Dokument
Recensioner
Här ser du vad andra kunder tycker, recensionerna kommer uteslutande från kunder som köpt varan av oss. Vi visar alla produktomdömen, oavsett betyg, för att hjälpa dig att välja rätt produkt.
Golvlägg
Verifierad köpare
för 4 år sedan
Ok vara för priset men svårt att montera snyggt med clips om inte golvet är 100% i våg.
+Ganska snygg
-Skadad i ändarna vid leverans. Faneren väldigt tunn.
Anders S K
Verifierad köpare
för 7 år sedan
En OK golvsockel med riktig bra/snygg fanér. Stommen (listen) av furu(?) håller tyvärr inte samma kvalité. Ungefär var tredje sockel hade slagit/vridit sig vilket tyvärr gjorde dem riktigt "svårjobbade".
+Fanér/ytbehandlling
-Stomme
Egenskaper
| Varumärke | Kährs |
|---|---|
| Art.Nr. | 70244024EK5E |
| Färg | Ek |
| Fungerar till | Nouveau Black/Lava/Java |
| Höjd | 40 mm |
| Material | Fanér |
| Tjocklek | 19 mm |
| Träslag | Ek |
| Storlek | TxH 19x40 mm |
| Längd | 2400 mm |
| Listtyp | Golvsockel |
| Produkttyp | Fanérsockel |
| EAN-nr | 7393969214933 |
