



Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Beskrivning
Övrigt
CC-mått: 150
Installation
Före installation måste ledningarna vara renspolade fram till blandaren.
Rengöring
- Rekommenderas att behandla med Stainless Steel Polish efter installation så fingeravtryck, kalk, fett och andra orenheter inte får fäste. Bör göras var tredje månad.
- Undvik att rengöra med material eller rengöringsmedel som har slipande effekt.
- I kalkrika områden rekommenderas att regelbundet avlägsna kalk från taksilen och duschmunstycket med handen. Dra handen över taksilen och/eller duschmunstycket tills eventuell kalkavlagring är borta. Undvik att använda trasa/svamp eller rengöringsmedel med slipande effekt.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Scandtap |
|---|---|
| Serie | Pleasure |
| Typ | Badkarsblandare |
| Färg | Amber, Black, Champagne, Classic, Coal, Original, Rust, Sand, Scrap, Shadow |
| CC-mått | 150 mm |
| Piputsprång | 184 mm |
| Grepp | Tvågreppsblandare |
| Anslutning Vatten | G1/2 |
| Bredd | 284 mm |
| Utlopp | Nedåt |
| Duschanslutning | G 1/2 |
| Material | Rostfritt stål |
| Yta | Blank, Borstad, Halvmatt, Matt |
| Handdusch | Nej, Ja |
| Termostat | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 20040 |









