



Duschdörr Contura ShowerSpace Rak SPNF med KnoppBxH:900x2000
3 699 kr5 775 kr
Spara 36 %
Kampanj
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren har matt aluminiumprofil och frostat glas med knoppar. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har lyftgångjärn. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF finns i sex olika storlekar.
Varumärke
Beskrivning
Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF är tillverkad i säkerhetsglas för placering i hörn eller nischer. Duschdörren har matt aluminiumprofil och frostat glas med knoppar. Duschdörren präglas av minimalistisk elegans och är lätt att sköta och hålla ren. Duschdörren har lyftgångjärn. Duschdörr Contura Shower Space Rak SPNF finns i sex olika storlekar.
Bra att veta
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
- Priset är per dörr, beställ två dörrar för att få en hörnlösning/duschhörn.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Contura Shower |
|---|---|
| Art.Nr. | 059900192 |
| Profil | Matt aluminium |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Serie | Space |
| Glastyp | Frostat glas |
| Placering | Hörn |
| Justerbar | 873-893 mm |
| Material | Härdat säkerhetsglas |
| Form | Rak |
| Glastjocklek | 6 mm |
| Typ | Duschdörr |
| RSK-nr | 7399657 |
| EAN-nr | 7391515430912 |