
Handdukstork SvedbergsLoki
Nyhet
Spara 25 %
Kampanj
tom 31/5
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Den är utformad som en klassisk stege med runt formspråk och har god värmeförmåga för att du ska få varma och torra handdukar.
Om Svedbergs
Svedbergs grundades redan 1920 och har sedan 1962 tillverkat kvalitetsprodukter för badrum. Idag är företaget marknadsledande i Norden på badrumsmöbler och noterat på Stockholms fondbörs. Produktutveckling, design och produktion sker till stor del på företagets egen anläggning i Dalstorp. Under begreppet Hela ditt badrum marknadsförs ett brett sortiment bestående av badrumsmöbler, badkar, duschar, blandare, WC, belysning, handdukstorkar.
Skötselråd
Innan du utför underhåll, stäng alltid av handdukstorken. Rengör produkten med en torr eller fuktig trasa. Använd en mycket liten mängd rengöringsmedel som inte innehåller lösningsmedel eller slipmedel. Kromade, färgade, eller metallytor skadas lätt av syra, stålull och rengöringsmedel med ammoniak eller slipmedel.
Egenskaper
| Varumärke | Svedbergs |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Anslutning | El |
| Utförande | Anslutning Höger, Anslutning Vänster |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 800 mm |
| Anslutning Vatten | Nej |
| Anslutning El | Ja |
| Djup | 122 mm |
| Serie | Loki |
| Effekt | 56 W |
| Stickpropp | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Vikt | 4,9 kg |
| Material | Rostfritt stål |
| Yta | Blank |
| Garanti | 5 år |
| Effekt/prestanda | 56 W |
| Storlek | 45x80 cm |
| Storlek | 450x800 mm |
