
NH-Ventil NordhemManuellL:430 mm, Mattsvart
Rek. pris 2 100 kr
!
1 560 kr1 565 kr
Sänkt pris!
Färg: Svart
Längd
- Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.

NH-Ventil Manuell är en ventil som gör att Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem. Denna ventil är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1-rörssystem. Perfekt att använda när du skall byta ut ett befintligt element mot en handdukstork då rören oftast kommer från golvet med 40 mm avstånd.
Varumärke
Beskrivning
NH-Ventil Manuell är en ventil som gör att Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem. Denna ventil är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1-rörssystem. Perfekt att använda när du skall byta ut ett befintligt element mot en handdukstork då rören oftast kommer från golvet med 40 mm avstånd.
Nordhems handdukstorkar kan anslutas till husets centrala värmesystem med en designad NH-ventil. Ventilen är förinställd för 2-rörssystem men kan enkelt ändras till 1. Denna ventil kan placeras på valfri sida då den är vändbar.
Egenskaper
| Varumärke | Nordhem |
|---|---|
| Art.Nr. | 362743 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 141 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Längd | 430 mm |
| Serie | Manuell |
| Material | Stål |
| Typ | Ventil |
| RSK-nr | 8716547 |
| EAN-nr | 7340100021868 |



