
Tvättställ NoroStrict
Rek. pris 1 995 kr
!
fr.1 775 kr
Se priset!
Välj Bredd
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Tvättställ Strict från Noro är ett stilrent tvättställ i porslin med överfyllnadsskydd. Handfatet passar att monteras med ett tvättställsskåp. Komplettera ditt handfat med bottenventil och vattenlås.
Skötselråd
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar
För daglig rengöring använd en fuktig trasa och eventuellt rengöringsmedel. Ättiks- och vinsyra tar bort missfärgningar. Metall kan orsaka linjer på handfatet/toaletten. Dessa linjer kan avlägsnas med keramiskt suddgummi, som finns att köpa hos vvs-handlare. Utsätt inte tvättstället/toaletten för vatten med en högre temperatur än 60°C eller snabba temperaturväxlingar
Egenskaper
| Varumärke | Noro |
|---|---|
| Bredd | 600, 800, 900, 1000 mm |
| Djup | 460 mm |
| Färg | Vit |
| Utförande | Inbyggnad |
| Serie | Strict |
| Tvättställ | Enkel |
| Material | Porslin |
| Blandare | Nej |
| Höjd | 175 mm |
| Överfyllnadsskydd | Ja |
| Bottenventil | Nej |
| Vattenlås | Nej |
| Typ | Tvättställ |
| Hål för Blandare | 1-hål |
| Ytbehandling | Glaserad |
| Väggmonterad | Nej |
