



- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Tvättställspelare Gustavsberg Estetic 7273 är tillverkad i hygieniskt, hållbart och tätsintrat sanitetsporslin. Pelaren döljer avlopp och vattenlås. Tvättställspelaren passar till tvättställ Gustavsberg Estetic 410360 60 cm.
Montering
Tvättstället måste monteras exakt efter pelarens höjd. Pelaren fixeras endast genom att tvättstället vilar på pelaren. Pelaren är öppen baktill för att även passa avlopp mot vägg. Avstånd mellan pelarens baksida och vägg är inte möjligt att måttsätta pga. flera faktorer, som t ex montering, eventuell vägglutning samt i viss mån porslinets egenskap. Montageinstruktion medföljer.
Tvättstället måste monteras exakt efter pelarens höjd. Pelaren fixeras endast genom att tvättstället vilar på pelaren. Pelaren är öppen baktill för att även passa avlopp mot vägg. Avstånd mellan pelarens baksida och vägg är inte möjligt att måttsätta pga. flera faktorer, som t ex montering, eventuell vägglutning samt i viss mån porslinets egenskap. Montageinstruktion medföljer.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Gustavsberg |
|---|---|
| Art.Nr. | 72730001 |
| Bredd | 180 mm |
| Djup | 170 mm |
| Färg | Vit |
| Serie | Estetic |
| Material | Porslin |
| Höjd | 690 mm |
| Ytbehandling | Nej |
| RSK-nr | 7487539 |
| EAN-nr | 4022693565013 |
