


Vattenlåssats PurusDesign Vägg G32xØ40 Krom
Endast Online
Rek. pris 582 kr
!
415 kr
Se priset!
- Förväntas åter i lager 2026-05-25
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Vattenlåssats i kromad plast för anslutning i vägg med designpungvattenlås G32 och Ø40 mm utloppsrör. Levereras komplett med vägghuv. Du får kapbara rör, teleskoprör som går att justera för perfekt avstånd till tvättstället, ett vattenlås som är delbart för enkel rengöring samt en kromad yta som ser bra ut vid synlig installation.
Varumärke
Beskrivning
Vattenlåssats i kromad plast för anslutning i vägg med designpungvattenlås G32 och Ø40 mm utloppsrör. Levereras komplett med vägghuv. Du får kapbara rör, teleskoprör som går att justera för perfekt avstånd till tvättstället, ett vattenlås som är delbart för enkel rengöring samt en kromad yta som ser bra ut vid synlig installation.
Egenskaper
| Varumärke | Purus |
|---|---|
| Art.Nr. | 8075424 |
| Bredd | 130 mm |
| Djup | 300 mm |
| Färg | Krom |
| Utförande | Med rakt rör och huv |
| Material | PP/ABS |
| Höjd | 85 mm |
| Produkttyp | Vattenlåssats |
| Vikt | 0,22 kg |
| Fungerar till | För tvättställ, vägganslutning |
| Anslutning | G32xØ40 mm |
| Yta | Förkromad |
| Standard | SS-EN274 |
| RSK-nr | 8075424 |
| EAN-nr | 7391543527653 |