
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Toalettstol Ifö Sign 6832 är 5 cm kortare än standard tack vare en smalare cistern och WC-stolen kommer därför längre in mot väggen vilket sparar plats i badrummet. Toalettstolen har vägganslutning trots att den är golvstående.
Toalettstol med hel cisternkåpa förenklar rengöringen och den håller sig fri från kondens. Fresh WC finns som standard och ger en fräsch doft och underlättar rengöring genom en doseringstablett som stoppas i via spolknappen. Välj mellan 2/4-litersspolning (dubbel) eller 4-litersspolning (enkel).
WC-stolen är behandlad med rengöringsvänlig glasyr Ifö Clean och godkänd enligt Nordisk kvalitetssäkring. Sitthöjd utan sits är 42 cm. Modellen går att limma och täckbrickor följer med för täcka för bulthålen.
WC-stolen är behandlad med rengöringsvänlig glasyr Ifö Clean och godkänd enligt Nordisk kvalitetssäkring. Sitthöjd utan sits är 42 cm. Modellen går att limma och täckbrickor följer med för täcka för bulthålen.
Dokument
Recensioner
Här ser du vad andra kunder tycker, recensionerna kommer uteslutande från kunder som köpt varan av oss. Vi visar alla produktomdömen, oavsett betyg, för att hjälpa dig att välja rätt produkt.
Anna
Verifierad köpare
för 4 månader sedan
Köpte först en annan toastol av annat fabtikat på Bygghemma, men då den inte passade den typ av avlopp jag har fick jag köpa en annan stol. Köpte då Ifö-stolen, som passade perfekt och är bra i mitt lilla badrum. Köpupplevelsen känns dock inte positiv då jag inte fick returnera den toastol jag först köpte pga att det gått mer än två veckor sedan köp. Det tycker jag är dåligt då jag köpt en massa grejer på Bygghemma till min badrumsrenovering. Nu har jag en helt orörd toastol stående hemma ...
Karin M B
Verifierad köpare
för 8 år sedan
Mycket bra och fin toalettstol. Den kortare modellen gör att den får plats bättre på vår lilla extra toalett.
Egenskaper
| Varumärke | Ifö |
|---|---|
| Art.Nr. | 7856718 |
| Toalettlock | Ja, Mjuksits |
| Spolande | 4/2 l |
| Färg | Vit |
| Serie | Sign |
| Bredd | 350 mm |
| Höjd | 860 mm |
| Material | Porslin |
| Djup | 605 mm |
| Vattenlås | P-Lås |
| Sitthöjd | 420 mm |
| Montering | Skruv/Lim |
| Typ | Golvstående |
| RSK-nr | 7856718 |
| EAN-nr | 7391515111989 |

