
Diskho LavaboKentro 60
Nyhet
Endast Online
Spara 24 %
Kampanj
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Med de generösa bassängmåtten på 56 cm x 41,5 cm kräver Kentro 60 inga kompromisser när det kommer till de stora faten. Hållbart framställd av regionala råvaror, 100 % naturprodukt bestående av lera och glas och designad efter behoven hos självsäkra köksanvändare i en enkel och tidlös design.Materialet och tillverkningsmetoden gör att diskhon är antibakteriell.
Diskhon är motståndskraftig mot repor, men krukor och fat lämnar spår av användning i diskhon. Keramiska diskhoar är syrabeständiga, men vissa sura produkter (som blåbärsjuice) bör snabbt tas bort med ljummet vatten och diskhon torkas av med en torr trasa.
Diskbänken levereras med standard bottenventil i olika färger. Välj mellan krom, PVD* mässing eller PVD* koppar.
*PVD står för Physical Vapor Deposition och är en tryckpåförd ytbehandling som ger en hållbar yta.
Egenskaper
| Varumärke | Lavabo |
|---|---|
| Färg | Vit/Koppar, Vit/Krom, Vit/Mässing |
| Material | Keramik |
| Längd | 618 mm |
| Montering | Infällnad |
| Bredd | 595 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Serie | Kentro |
| Typ | Diskho |
| Tillverkarens Art.Nr. | 11351DK, 11351K, 11351M |



