
Väggrör PAXdB Ø80 Ljuddämpande Väggenomföringsrör
Endast Online
Rek. pris 299 kr
!
239 kr
Se priset!
- Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Beskrivning
Väggrör Pax dB Ø80 är ett ljuddämpande väggenomföringsrör som monteras i anslutning till Pax Väggventiler och Pax Ytterväggsgaller. Röret används för dämpning/reducering av t.ex. trafikbuller från ventilkanal. Ett enkelt "Gör-det-själv-montage".
Detta ljuddämpande väggrör från PAX är perfekt för dig som vill skapa en tystare och mer behaglig inomhusmiljö. Med sin varmgalvaniserade yta och robusta konstruktion, erbjuder röret en långvarig lösning för att effektivt minska ljudnivåerna från din fläktventilation. Dessutom är det enkelt att installera, vilket gör det till ett utmärkt val för både proffs och gör-det-självare. Oavsett om du bor nära en bullrig väg eller bara vill förbättra din hemmiljö, är detta väggrör från PAX ett smart och effektivt val.
Fördelar: Väggrör PAX dB Ø80 Ljuddämpande Väggenomföringsrör
- Minimerar störande ljud
- Förbättrar inomhusmiljön
- Enkel installation
Fördelar: Väggrör PAX dB Ø80 Ljuddämpande Väggenomföringsrör
- Minimerar störande ljud
- Förbättrar inomhusmiljön
- Enkel installation
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
|---|---|
| Art.Nr. | 2702-11 |
| Färg | Varmgalvaniserad |
| Djup | 400 mm |
| Höjd | 140 mm |
| Typ | Ljuddämpning |
| Vikt | 0,3 kg |
| Bredd | 140 mm |
| RSK-nr | 8758185 |
| EAN-nr | 7391477000352 |
