
Avloppsarmatur UnidrainShowerLineBxD: 964x1102 mm, Vänster
Rek. pris 9 293 kr
!
5 834 kr
Se priset!
Placering
Djup
Vikt
- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Avloppsarmatur ShowerLine från Unidrain är ett golvavlopp med ett inbyggt kvalitetssäkrat lokalt golvfall som enkelt säkerställer att fallbyggnaden blir korrekt. Med denna armatur får du enkelt ett golvfall som uppfyller gällande branschregler. ShowerLine ska kompletteras med överdel ClassicLine eller HighLine som ska monteras innan plattsättningen påbörjas.
Varumärke
Beskrivning
Avloppsarmatur ShowerLine från Unidrain är ett golvavlopp med ett inbyggt kvalitetssäkrat lokalt golvfall som enkelt säkerställer att fallbyggnaden blir korrekt. Med denna armatur får du enkelt ett golvfall som uppfyller gällande branschregler. ShowerLine ska kompletteras med överdel ClassicLine eller HighLine som ska monteras innan plattsättningen påbörjas.
Denna avloppsarmatur är anpassad för duschar som är öppna på vänster sida eller till exempel har glasvägg på vänster sida. BxD: 900x1000 mm.
Egenskaper
| Varumärke | Unidrain |
|---|---|
| Art.Nr. | 7123034V |
| Placering | Vänster |
| Djup | 1102 mm |
| Djup | 1102 cm |
| Vikt | 6,5 kg |
| Bredd | 964 mm |
| Bredd | 964 cm |
| Färg | Rostfri |
| Material | Rostfritt stål |
| Serie | ShowerLine |
| Höjd | 70 mm |
| RSK-nr | 7123034 |
| EAN-nr | 5707692007335 |