


- Tillfälligt slut
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Heritage Grey Ek är ett slitstarkt golv som är mycket lätt att lägga med sitt 2-lock klicksystem. Golven i SoundLogic-kollektionen är utrustade med akustikbaksida som ger extra ljuddämpning både i rummet det läggs i och ut mot närliggande rum. Akustikbaksidan bidrar även till en snabbare och billigare installation då underlagsmaterial inte behövs. Golvet är tillverkat av förnybara råvaror och kan återvinnas.
Varumärke
Beskrivning
Heritage Grey Ek är ett slitstarkt golv som är mycket lätt att lägga med sitt 2-lock klicksystem. Golven i SoundLogic-kollektionen är utrustade med akustikbaksida som ger extra ljuddämpning både i rummet det läggs i och ut mot närliggande rum. Akustikbaksidan bidrar även till en snabbare och billigare installation då underlagsmaterial inte behövs. Golvet är tillverkat av förnybara råvaror och kan återvinnas.
Heritage Grey Ek är ett 1-stavsgolv med en ytstruktur som ger en känsla av äkta trägolv. Golvet har en specialbehandlad kärna av extra tålig träfiber med extrem motståndskraft mot intrycksmärken. Golvet är dessutom behandlat med det tåliga ytskiktet Techwear som skyddar mot repor och gör golvet lättskött. Heritage Grey Ek är utrustat med silikonförstärkta och vattenavvisande fogar för att minska risken för svällning vid eventuell vattengenomträngning. Golvet har klass 32 och garanti på 25 år i hemmiljö.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Tänk på att färgåtergivning av bilder kan variera mellan olika datorer beroende på skärmens inställning.
OBS! Tänk på att lägga till ca 5% extra i spill när man beräknar åtgången av golv.
Dokument
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | Tarkett |
|---|---|
| Art.Nr. | 298268 |
| Mönster | 1-Stav |
| Längd | 1292 mm |
| Bredd | 194 mm |
| Serie | Soundlogic |
| Tjocklek | 10 mm |
| Antal | 1,754 m²/frp |
| Antal | 7 st/frp |
| Fog | 2-lock |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Imitation | Ek |
| Ljuddämpning | Ja |
| Typ | Laminatgolv |
| Tillverkarens Art.Nr. | 8339381 |
| EAN-nr | 4048103045609 |