



Klinker Marca CoronaSpringstone Beige 60x60 cm
Rek. pris 899 kr/m²
!
854 kr/m²Pris/frp 922,37:-
- Tillfälligt slut
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Springstone Beige 600X600mm är en platta som hämtar inspiration från en sten som sammanfogar tradition och modernitet. Keramiska ytor inspirerade av gammal sten, en sammanslagning av tradition och modernitet tack vare luminescens, estetisk lätthet och funktionalitet. Springstone ger spontant ljusa och luftiga inredningar och exteriörer.
Varumärke
Beskrivning
Springstone Beige 600X600mm är en platta som hämtar inspiration från en sten som sammanfogar tradition och modernitet. Keramiska ytor inspirerade av gammal sten, en sammanslagning av tradition och modernitet tack vare luminescens, estetisk lätthet och funktionalitet. Springstone ger spontant ljusa och luftiga inredningar och exteriörer.
OBS! Nyansskiftningar är helt naturliga eftersom keramik är ett naturmaterial. Kontrollera nyanser och storleksvarianter före montering. Reklamation efter montering godkännes ej. Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt.
Egenskaper
| Varumärke | Marca Corona |
|---|---|
| Art.Nr. | 299080 |
| Mönster | Sten/betong |
| Färg | Beige |
| Mått | 60x60 cm |
| Tjocklek | 10 mm |
| Bredd | 60 cm |
| Längd | 60 cm |
| Storlek | 60x60 cm |
| Antal | 1,08 m²/frp |
| Antal | 3 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Kvadratisk |
| Typ | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Kant | Rak |
| Serie | Springstone |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Matt |
| Frostsäker | Ja |