





















Hyvel EinhellTE-PL 18/82 Solo Sladdlös
Se priset!
- Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Beskrivning
I leveransen ingår ett parallellstopp för raka och exakta hyvlingsarbeten, samt ett falsdjupanslag för enkel tillverkning av avsatser. I leveransen ingår dessutom en TCT-hyvelkniv (vändskär) för hög ytkvalitet. Som medlem i den högkvalitativa Power X-Change-familjen kan alla batterier i systemserien kombineras med hyveln. För optimala resultat rekommenderas 2,5 Ah Plus-batterier eller större. Levereras utan batterier och laddare. Dessa kan köpas separat.
Specifikationer
- Maximalt hyveldjup: 2 mm
- Maximal hyvelbredd: 82 mm
- Maximalt falsdjup: 8 mm
- Motortyp: Borstfri
- Spänning: 18 V
- Antal V-spår: 1 st
- Batteri & batteriladdare medföljer ej
- Material hyvel: TCT
- Knivtyp: Vändbart blad
- Vikt: 2,44 kg
- Diameter adapter: Ø 36 mm
Egenskaper & fördelar
- Ingår i Power X-Change-familjen
- Effektstark handhållen hyvel för användningar till 2 mm hyvlingsdjup
- Stor knivaxel för optimala slipresultat
- Skydd av arbetsstycke och hyvelkniv tack vare automatisk parkeringssko
- Fotplattor i massivt aluminium för plana arbetsresultat
- Fotplatta med 1 V-spår för enkel kantfasning
- Ergonomiskt handtag för arbete som man inte blir trött av
- Softgrip ger säker och bekväm hantering
- Inkl. parallellanslag för raka och exakta hyvlingsarbeten
- Inkl. falsdjupstopp för enkel tillverkning av avsatser
- Inkl. 1x TCT-hyvelkniv (vändkniv) för hög ytkvalitet
- Rekommendation för optimala resultat: 2,5 Ah Plus batteri och större
- Levereras utan batteri och utan laddare (kan köpas separat)
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Einhell |
|---|---|
| Art.Nr. | 4345400 |
| Produkttyp | Hyvel |
| Driftkälla | Batteri |
| Längd | 289 mm |
| Version | Utan batteri och laddare |
| Bredd | 180 mm |
| Höjd | 187 mm |
| Vikt | 3,32 kg |
| Bredd | 180 cm |
| EAN-nr | 4006825645934 |