








Klinker BricmateM612 Glanshammar Honed
1 795 kr/m²Pris/frp 2 585:-
Behöver du hjälp med ditt köp?
?
Ring till våra produktrådgivare!- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

M Glanshammar Honed är en slipad granitkeramik i ljus varm ton. Inspirerad av den ikoniska svenska Ekebergsmarmorn som bryts i Glanshammar utanför Örebro. Ekeberg är en elegant, klassisk och exklusiv sten som har kallats svensk Carraramarmor. Serie M Glanshammar i granitkeramik har en ljus varm ton med inslag av mörkare vener och en slipad sammetslen yta. Passar såväl i hemmamiljö som offentliga ytor.
Varumärke
Beskrivning
M Glanshammar Honed är en slipad granitkeramik i ljus varm ton. Inspirerad av den ikoniska svenska Ekebergsmarmorn som bryts i Glanshammar utanför Örebro. Ekeberg är en elegant, klassisk och exklusiv sten som har kallats svensk Carraramarmor. Serie M Glanshammar i granitkeramik har en ljus varm ton med inslag av mörkare vener och en slipad sammetslen yta. Passar såväl i hemmamiljö som offentliga ytor.
Observera att en bildskärm inte alltid kan återge en kakelplattas färg och struktur på ett helt korrekt sätt. Tänk på att lägga till ca 10% extra i spill när du beräknar kakel- och klinkeråtgång.
Egenskaper
| Varumärke | Bricmate |
|---|---|
| Art.Nr. | 37910 |
| Mönster | Marmor |
| Färg | Vit |
| Mått | 60x120 cm |
| Tjocklek | 9 mm |
| Bredd | 60 cm |
| Längd | 120 cm |
| Storlek | 60x120 cm |
| Antal (m2/frp) | 1,44 m²/frp |
| Antal (st/frp) | 2 st/frp |
| Tål Golvvärme | Ja |
| Form | Rektangulär |
| Produkttyp | Klinker |
| Sättyta | Golv och Vägg |
| Åtgång | + 10% |
| Kant | Rak |
| Serie | M Glanshammar Honed |
| Användningsområde | Inomhus/Utomhus |
| Yta | Blank |
| Frostsäker | Ja |