


Parkettgolv Berg & BergNorrlandsfuru XXL Lut Vit Mattlack 2.0
Nyhet
879 kr/m²1 299 kr/m²Pris/frp 2 171,13:-
Spara 32 %
Kampanj
- Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Norrlandsfuru vit med mattlackad yta har ett mjukt och inbjudande intryck.
Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus. Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta.
Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark.
Trappnosar finns som tillval.
Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk. Delade brädor förekommer inte i paketen.
Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark.
Trappnosar finns som tillval.
Golvet är FSC®-certifierat (C030473) och tillverkat med råvaror från ansvarsfullt skogsbruk. Delade brädor förekommer inte i paketen.
Egenskaper
| Varumärke | Berg & Berg |
|---|---|
| Art.Nr. | 7582014822W |
| Träslag | Furu |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Mattlack |
| Längd | 2085 mm |
| Bredd | 198 mm |
| Serie | Swedish Classics |
| Tjocklek | 14 mm |
| Bredd | 198 cm |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Antal | 2,477 m²/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Fog | Svedloc Plus |
| Typ | Parkettgolv |
| Färg | Vit |
| EAN-nr | 7330587508334 |
