Parkettgolv Berg & BergNorrlandsfuru XXL Obehandlad 2.0
Nyhet
879 kr/m²1 299 kr/m²Pris/frp 2 171,13:-
Spara 32 %
Kampanj
- Lagervara - Levereras normalt inom 3-5 vardagar.
- Hemleverans
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Beskrivning
Norrlandsfuru med obehandlad yta har ett mjukt och inbjudande intryck.
Ett furugolv med mjukt och inbjudande intryck med kvistar i varierande storlek och en levande yta. Golvet är obhendlat från fabrik och du sätter själv din egen prägel på det. Golvet har Berg & Bergs egna klicksystem Svedloc Plus. Denna fog låser samman brädorna och när de väl är låsta förblir de sammansatta. Vid flytande installation rekommenderas det att använda lim i noten vilket gör förbindningen extremt stark. Delade brädor förekommer inte i paketen.
Egenskaper
| Varumärke | Berg & Berg |
|---|---|
| Art.Nr. | 7582012002W |
| Träslag | Furu |
| Mönster | 1-Stav |
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Längd | 2085 mm |
| Bredd | 198 mm |
| Serie | Swedish Classics |
| Tjocklek | 14 mm |
| Bredd | 198 cm |
| Slitskikt | 3,8 mm |
| Antal | 2,477 m²/frp |
| Antal | 8 st/frp |
| Fog | Svedloc Plus |
| Typ | Parkettgolv |
| Färg | Trä/natur |
| EAN-nr | 7330587508600 |
