
Välj Färg
Välj Utförande
Ange ditt postnummer för att se pris och välja installation.
- Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 vardagar.
- Utlämningsställe
- Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Velvet är en väldigt unik handdukstork med en välvd profil i borstad aluminium. Modellen är stående och tack vare de smala måtten är den lätt att placera även i trånga utrymmen. Välj mellan olika utföranden och färger. Du kan även välja till Velvet med LED-belysning som framhäver dess unika former och nattetid blir till en praktisk nattlampa.
Varumärke
Beskrivning
Velvet är en väldigt unik handdukstork med en välvd profil i borstad aluminium. Modellen är stående och tack vare de smala måtten är den lätt att placera även i trånga utrymmen. Välj mellan olika utföranden och färger. Du kan även välja till Velvet med LED-belysning som framhäver dess unika former och nattetid blir till en praktisk nattlampa.
Information
- Fyra färgalternativ; vit, svart, silver och champagne
- Hög kvalitetskänsla och ytfinish.
- Kromyta på topp- och bottendel.
- Inbyggd elvärmekabel.
- Dold elanslutning. (Kabel för utanpåliggande installation finns som tillbehör).
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
- Fyra färgalternativ; vit, svart, silver och champagne
- Hög kvalitetskänsla och ytfinish.
- Kromyta på topp- och bottendel.
- Inbyggd elvärmekabel.
- Dold elanslutning. (Kabel för utanpåliggande installation finns som tillbehör).
OBS! All fast elinstallation ska utföras av behörig elinstallatör.
Recensioner
Egenskaper
| Varumärke | PAX |
|---|---|
| Färg | Champagne, Vit |
| Anslutning | El |
| Utförande | Med LED, Utan LED |
| Bredd | 210 mm |
| Höjd | 1030, 1430 mm |
| Anslutning El | Utanpåliggande |
| Djup | 110 mm |
| Serie | Velvet |
| Effekt/prestanda | 85, 115 W |
| Stickpropp | Ja |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Material | Aluminium |
| Yta | Blank |
| Produkttyp | Handdukstork |